Warsztaty orkiestrowe z dr. Orlinem Bebenowem

Kolejnymi już w tym roku warsztatami, były zajęcia orkiestry dętej Szkoły Muzycznej w Radziejowie z dr. Orlinem Bebenowem z Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się w piątek 18 marca 2016 r.w sali koncertowej szkoły. W trakcie warsztatów zrealizowano utwory rozrywkowe, specjalnie przygotowane na te zajęcia przez prowadzącego. Możliwość pracy z autorem muzyki czy opracowań nie zawsze się […]

Spotkanie poetyckie

Podczas spotkania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego, zorganizowanego w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oprawę muzyczną zapewnił nasz pedagog – pianistka, pani Malwina Wozińska. Było to spotkanie poetyckie ze Sławomirem Podlewskim, połączone z promocja książki „Smutek jak zamyślenie”.

Dzień Kobiet

7 marca 2016 r.  odbył się wyjątkowy koncert. Podczas spotkania słuchaczy „Uniwersytetu III wieku” z okazji Dnia Kobiet oprawę muzyczną przygotowali nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie. Była to muzyczna niespodzianka, która została bardzo ciepło przyjęta nie tylko przez panie, ale przez całą widownię , która tego dnia była tu obecna.  

Sukces naszego ucznia

27 lutego 2016 r. Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim była organizatorem I Gorzowskiego Turnieju Stroikowego. Naszą szkołę między innymi reprezentował Dawid Jankowski, uczeń klasy klarnetu p. Pawła Susłyka, akompaniował p. Michał Kuzimski. Dawid otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Dawidowi oraz p. Pawłowi Susłykowi, który go przygotował.  

Warsztaty z dr. hab. Zdzisławem Stolarczykiem

W środę 24 lutego 2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas instrumentów dętych blaszanych. Prowadził je p. Zdzisław Stolarczyk, znany i ceniony puzonista. Zdzisław Stolarczyk urodził się w 1958 r. w Jaworznie. Naukę gry na puzonie rozpoczął w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W 1981 roku […]