Zapisy trwają !

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Radziejowie zaprasza jak co roku do podjęcia wyzwania jakim jest nauka w niej. Oferuje możliwość nauki gry na kilkunastu klasycznych instrumentach muzycznych a także dla uczniów z wielkopolski, naukę w naszej filii w Wierzbinku. Przesłuchania wstępne odbędą się już 5 czerwca w Wierzbinku natomiast 7 czerwca w Radziejowie. Również jak co roku odbył się w maju cykliczny „Koncert dla miasta”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Najpiękniejsze polskie melodie” i jak zwykle frekwencja publiczności była najlepszym wymiernym dowodem jak dużym zainteresowaniem cieszy się działalność naszej placówki. Wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz zespoły i orkiestry. Ale żeby grać, muszą być instrumenty. Dlatego oprócz bieżących koncertów i normalnej pracy uczniów i nauczycieli maja też miejsce wydarzenia wprost o historycznej randze. W ostatnim czasie pojawił się po raz pierwszy w historii szkoły bardzo dobry fortepian koncertowy firmy Yamaha. Warto podkreślić, iż do tej pory nasi uczniowie grali również na dobrych instrumentach, ale niestety mniejszych i niższej klasy. Myśląc o sukcesach i dalszym rozwoju młodych pianistów zakup tego instrumentu jest wspaniałym prezentem dla nich od władz samorządu Powiatu Radziejowskiego.