SZUKAMY PATRONA!

„Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień…” – melodia znanego nam wszystkim utworu z nieco zmienionym tekstem, będzie rozbrzmiewać w murach naszej szkoły już w przyszłym roku! Szkoła Muzyczna I stopnia w Radziejowie w 2020 roku kończy 20 lat!
Ten wyjątkowy i okrągły zarazem jubileusz będzie niepowtarzalną okazją do nadania placówce imienia. W związku z tym społeczność szkolna, rodzice oraz dyrektor szkoły, p. Lila Filutowska wyszli z inicjatywą anonimowej ankiety skierowanej do wszystkich tych, którym bliska jest nasza działalność. Pytanie tam sformułowane dotyczy sugestii, kto byłby właściwym patronem placówki. Chodzi o wskazanie nazwisk muzyków, artystów, wychowawców czy osób zasłużonych dla szeroko rozumianej kultury muzycznej regionu i nie tylko. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje!
Głosy można oddawać do 30 kwietnia 2019 r., a skrzynka, do której zbieramy Państwa opinie znajduje się w Szkole Muzycznej I stopnia w Radziejowie. Wybór patrona to trudna i poważna sprawa dla lokalnej społeczności, dlatego jesteśmy otwarci na Państwa pomoc i sugestie, tak aby był on w przyszłości postacią, którą można się będzie szczycić, a zarazem związany byłby z regionem. Propozycje można także przesyłać na adres naszej poczty e-mail lub wpisywać w formie komentarza na portalu społecznościowym szkoły.
Na początku maja zaprezentujemy Państwu wyniki ankiety i wtedy w formie plebiscytu z zaproponowanych postaci dokonamy wspólnego wyboru. Dziękujemy!

Dyrektor L. Filutowska, Szkoła Muzyczna I stopnia w Radziejowie