Warsztaty orkiestrowe z dr. Orlinem Bebenowem

Kolejnymi już w tym roku warsztatami, były zajęcia orkiestry dętej Szkoły Muzycznej w Radziejowie z dr. Orlinem Bebenowem z Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się w piątek 18 marca 2016 r.w sali koncertowej szkoły. W trakcie warsztatów zrealizowano utwory rozrywkowe, specjalnie przygotowane na te zajęcia przez prowadzącego. Możliwość pracy z autorem muzyki czy opracowań nie zawsze się zdarza, więc dla naszych uczniów było to kolejne wyzwanie ale i doświadczenie zarazem.

Orlin Bebenow – urodzony w Bułgarii, od 1988 r. mieszka w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej: dyrygentura. Jest instrumentalistą (flet poprzeczny, gitara, bałałajka, cymbały), śpiewakiem, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem i prezesem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy. Animatorem i organizatorem licznych festiwali, konkursów i widowisk muzycznych w regionie Kujaw i Pomorza. Za swoją szeroką działalność na rzecz krzewienia kultury muzycznej trzykrotnie otrzymał Nagrodę Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od wielu lat związany z Operą Novą w Bydgoszczy. W 2008 r. został wyróżniony w konkursie kompozytorskim na marsza wojskowego zorganizowanego przez Ministerstwa Obrony Narodowej. Skomponował na tę okoliczność marsz „Szlakiem Brdy”, który został nagrany na płycie CD, wydany materiał nutowy przez MON i włączony do stałego repertuaru wszystkich wojskowych orkiestr w Polsce.