Koncert Noworoczny 2016

W piątkowe popołudnie 8 stycznia w Sali widowiskowo – sportowej im. F. Malinowskiego przy Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie odbył się wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy, nowo wybudowana sala pełniła funkcję sali koncertowej. Pomysł okazał się trafiony, a świadczyła o tym ilość publiczności, która przybyła pomimo niesprzyjającej pogody. Podczas 2 godzinnego koncertu, przy pełnej widowni zaprezentowali się muzycy z naszej szkoły. Tradycją stało się już, że nauczyciele oraz uczniowie występują razem na scenie. Wystąpiły osoby dopiero rozpoczynające naukę gry, jak również absolwenci, którzy jeszcze już studiują lub ukończyli studia muzyczne. Program i zespoły prezentujące się tego wieczoru były bardzo zróżnicowane tak, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Przeważała tematyka świąteczna, gdyż cały czas trwa jeszcze okres Bożego Narodzenia. Był chór, zespoły wokalne, orkiestry oraz zespoły kameralne.
Organizatorami byli: Burmistrz Miasta Radziejów, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Radziejowie.